Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është në kërkim të një blerësi për të shitur vilën e tij në Saint Martin, ishullin e bukur të Karaibeve. Ai kërkon 28 milionë dollarë për shitjen e saj, shifër kjo shumë herë më e lartë se mesatarja e çmimeve të shtëpive të fqinjëve.
Trump e ka blerë vilën në vitin 2013 dhe njihet me emrin Le Chateau de Palmiers. Ajo është një nga vilat më mahnitëse dhe kolosale në botë.
Ka 11 dhoma gjumi, 12 banja, një kuzhinë të mrekullueshme e të madhe, një pishinë me ujë të ngrohtë, fushë tenisi, palestër, bar dhe dhomën e bilardos. Është totalisht e kompletuar dhe ka pamje nga deti blu i Karaibeve.

1_1501433021-7613921

2_1501433020-7611114

4_1501433020-4412222

5_1501433020-7762118

6_1501433020-6525065

7_1501433021-8532000

8_1501433021-7661974

Loading...