Kuriozitete
04/12/2015 00:05:23

Dy motra binjake me fëmijë binjak, mjekët: Ky fenomen i pa dëgjuar më parë/ FOTO

2F07CF1D00000578-0-Michelle_Cooke_right_pictured_with_her_identical_twins_Elsie_lef-a-38_1449162779014

Dy motra binjake nuk mund ta mendonin se edhe fëmijët e tyre do të lindin sërish binjakë.

Michelle Cooke sapo është bërë nënë dhe ka sjellë në jetë dy foshnja binjake, ajo shprehet e emocionuar për faktin që nuk e besonte që kromozonet mund të përsëriteshin sërish.

Ekspertët dhe mjekët thonë se është e pamundur që binjakët të ndodhin në dy breza madje pohojnë se ky fenomen është i padëgjaur më parë. Elsie dhe Marnie janë dy vajzat binjake ndërsa tezja e tyre ende pa fëmijë dëshiron që kromozoni për binjake të përsëritet edhe tek ajo.

Mjekët njoftojnë se binjakët identikë ndodhin rastësisht kur një vezë ndahet në dy kromozone.

2F07CF1600000578-0-Identical_twin_Michelle_Cooke_with_husband_Pete_and_their_identi-a-39_1449162843581
2F07CF2500000578-0-image-a-40_1449162854198

SHPËRNDAJE NË:
To Top