Dy vëllezër shqiptarë të moshës 23 dhe 25 vjeç janë arrestuar në Greqi për trafik të  lëndëve narkotike.

Ndalimi i tyre u bë pasditen e djeshme në Selanik. Policia sekuestroi ne makinat dhe banesat e tyre gjithesej 38,5 kg kanabis.

Po kështu të arrestuarve iu gjetën dhe sekuestruan nje pistolete, nje peshore precizioni, 1.500 euro.

© SYRI.net