Një lajm krejtësisht i befasishëm, vjen nga Kroacia. Një ngas lojtarët më të mirë të kombëtares kroate në Botëror, është laerguar nga kombëtarja. Bëhet fajlë për Mario Manxukiç i cili ishte një lojtar i parpekshëm.

manxukic

Sipas Federatës Kroate, largimi I lojtarit ka qenë vendim i tij dhe kjo ka ardhur për tu lënë vend të rinjve në skuadër. Largimi i Manxukiç vjen në moshën 32 vjeçare dhe ishte tërheqja e dytë pas atij të mbrojtësi Vedran Çorluka. Lojtari i Juventusit largohet nga kombëtarja pas 89 ndeshjeve e ku ka shënuar 33 gola.

Loading...