Lionel Messi rikthehet në merkato. Futbollisti i Barcelonës, siç shkruan “Daily Star”, kërkon që të transferohet në Premier League pas situatës në të cilën ai ndodhet në tek skuadra e tij blugrana.

Messi mësohet se ka vendosur që të transferohet për në Angli dhe ka një preferencë që të shkojë në Londër. Mësohet se ai ka vënë edhe kushte.

Një rrogë prej 850 mijë euro në javë për të luajtur në Premier Ligue që i bie një pagë prej 40 milionë eurosh në vit. Një pagë e padëgjuar më parë në historinë e futbollit.

Messi duket se kërkon që ti shpëtojë taksave të larta në Spanjë, që ja përgjysmojnë rrogën. Në ndjekje të tij janë vënë direkt Manchester City, Manchester United, Çelsi dhe Arsenal.

Loading...