Pas kritikave të shumta, kërcënimeve dhe ofendimeve, Mesut Ozil tha mjaft, duke u larguar nga përfaqësuesja e Gjermanisë.

Në një letër të hapur ai shpjegoi se pas gjithçkaje kishte ndodhur gjatë dhe pas Kupës së Botës nuk kishte më dëshirë për të luajtur me “Pancerat”.

Ne Gjermani opinioni publik e ka të vështirë të jetë në krah të futbollistit turko-gjerman, por e fejuara e tij i del hapur në mbështetje.

“Do të jem gjithmonë kraj teje, ndihem krenare për ty dashuria ime,” – shkruan Amine Gulse në Instagram.

Aktorja dhe modelja me origjinë turke.

 

Loading...