Ky është momenti i pabesueshëm kur pilotët e një avioni fluturuan drejt e në qendër të stuhisë ‘Matthew’.
Kapiteni Tim Gallagher, që ka shumë përvojë në fluturimet në mot të rrezikshëm si pilot, ia doli që ta kalonte stuhinë në Florida me aeroplan.

Aeroplani mund të shihet duke u dridhur dhunshëm në video, filmuar nga dikush në kabinë – por që pilotët qëndrojnë të qetë pavarësisht dridhjeve të mëdha, transmeton Gazeta Express.

Përderisa lëvizë drejt stuhisë, shiu i madh valëvitet në dritare duke ulur në masë të madhe dukshmërinë përpara.

Videoja u publikua në Facebook dhe mori më shumë se dy milionë shikime.

Shikojeni:

NOAA Hurricane Hunters Fly Into Hurricane Matthew 06 OCT 2016

The crew just returned from a very turbulent flight into the powerful #HurricaneMatthew on WP-3D Orion #NOAA43. Take a first hand look at the flight through the eyewall and into the eye of the storm. If you are in an area that may be impacted by the storm, we urge you to follow the guidance of your local emergency managers and check hurricanes.gov on a regular basis for the latest advisories. Credit: CAPT Tim Gallagher/NOAA

Gepostet von The NOAA Hurricane Hunters am Donnerstag, 6. Oktober 2016

Loading...