Rajon-Botë

E FUNDIT/ Bie avioni, dhjetra të vdekur

russia-plane-crash_2439194k

Një avion me 65 pasagjerë është rrëzuar pak minuta më parë në kryeqytetin e Rusisë, Moskë.

Mësohet se avioni i tipit AN-128 u rrëzua vetëm pak minuta pas ngritjes në ajër duke shkaktuar vdekjen e 65 pasagjerëve dhe 6 anëtarëve të stafit,përcjell Albeu.com.

Autoritetet kanë filluar hetimin për gjetjen e shkaqeve të aksidentit fatal. /albeu.com/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top