Stejt Departamenti amerikan i ka dërguar një letër Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) lidhur me formimin e koalicionit të ri qeverisës, njoftojnë burime diplomatike për Gazetën Lajm. Në këtë letër kërkohet prej partisë së Ahmetit që të jetë e kujdesshme.

Këtë informacion në emisionin InBOX debativ e ka konfirmuar edhe akademiku Abdylmenaf Bexheti, i cili si mysafir në emisionin InBOX debativ, ka  zbuluar detaje eksluzive të kësaj letre. Emisionin InBOX Debativ, ku përveç akademikut Bexheti mysafir ishin edhe ish deputeti Qani Aliu, si dhe analisti dhe profesori Ramadan Ramadani, do të mund ta përcillni sonte në 16 e 30 minuta në www.lajmpress.com dhe në www.lajm.tv .

Loading...