Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan është bë ndër personazhet kryesore të mediumeve shqiptare në Kosovë dhe jashtë Kosovës, pas arrestimit të 6 arsimtarëve të dyshuar për lidhje me FETO-n.
Përderisa nuk kanë të ndalur kritikat, nuk mungon as edhe përkrahja nga simpatizuesit e tij në rrjetet sociale, shkruan Gazeta Lajm.

Në një grup të formuar në Facebook me emër “Sa shqiptarë janë me Erdoganin” është postuar fotografia e presidentit turk me uniformë dhe mbishkrimi: “Erdogan: Unë jam gati, ju Shqiptarët a jeni”.

Loading...