Ylli i Liverpulit, Muhamed Salah ditën e djeshme i ka vendosur disa kushte Federatës Egjiptiane të Futbollit teksa kërkonte një siguri maksimale, asnjë shqetësim nga njerëzit për të dhënë autografe etj. Megjithatë menjëherë ka ardhur përgjigja e Federatës Egjiptiane të cilët duket se i japin një kërcënim lojtarit pasi është zyrtari kryesor ai i cili shkruan në Twitter:

 

 

“Do të doja ta kujtoja MoSalah se nëna juaj ende është në Egjipt. Ju jeni jashtë vendit dhe mund të bëni ashtu siç dëshironi. Ata që e kuptojnë, e kuptojnë këtë mesazh.

 

 

Ndërsa një tjetër anëtar i EFA-së Magdi Abdulgani gjithashtu ka fyer Salahun teksa ka postuar një foto me lojtarët e kombëtares dhe shkruan: “Në foto me mua janë katër lojtarë dhe një derr i bardhë”. Ndërsa ajo që vlen të përmendet është se të dy zyrtarët e EFA-së kanë mbyllur llogaritë e tyre në “Twitter”.