Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi. Ferhan Hasani është bërë me klub të ri. Ishkapiteni i Shkëndijës ka nënshkruar me klubin e Arabisë Saudite, Al Raed.

Në Al Raed, ai do ta ketë trajner Besnik Hasin.

“Buba” për kontratë njëvjecare do të fitojë 1.200.000 dollarë. Ai sot është prezantuar nga drejtuesit e klubit të ri.

28-vjecari nga viti 2015 ka luajtur për Shkëndijën, duke qenë një prej më të merituarve për titullin kampion deh kupën e Maqedonisë.

Gjatë karreirës së tij ishte pjesë e Ëolfsburg dhe Brondby. Është lojtar edhe i reprezentacionit të Maqedonisë për të cilët ka zhvilluar 31 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola./lajm

Loading...