Rusia janë të interesuar për të pasur më pak shpenzime gjatë përgatitjeve për Kupën e Botës 2018, dhe një fermer mund të ketë vetëm një përgjigje – kashtën.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, në një projekt Roman Ponomaryov ka ndërtuar një kopje të stadiumit rreth 640 milionë eurosh të St. Petersburgut, por me kashtë.

Stadiumi i St. Petersburgut pritet të mirëpresë shtatë ndeshje gjatë Kupës së Botës, përfshirë edhe një gjysmëfinale.

Arena e këtij stadiumi thuhet se është bërë nga rreth 4500 dengje kashte, në “ulëset” e të cilit mund të gjejnë vend rreth 300 spektatorë.

Aty tanimë është organizuar edhe turneu i parë, fillimisht për vendasit, gjatë vikendit. /Telegrafi/e2-3e4-1

Loading...