Sport

Ferr në të tetën e finales: Paramendoni çiftet:Real – PSG, Barcelona – Bayern, City – Juventus…

xabi-alonso-lionel-messi-bayern-munich-barcelona-champions-league-12052015_j47zlaum4pto1o9crlqc75vx6

Shorti për ndeshjet e tetës së finales në Ligën e kampionëve do të tërhiqet ditën e hënë me fillim prej orës 12:00.

Bartës do të jenë ekipet që kanë zënë vendet e para në grupe, kurse skuadrat e vendeve të dyta do të jenë në vazon e dytë.

Bartës:Manchester united, PSG, Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Besiktas dhe Tothenham.

Jobartës: Basel, Bayern, Chelsea, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Porto dhe Real Madrid.

Pra, është e mundur që në të tetën e finales të takohen skuadrat gjigante.

Paramendonji ciftet: Barcelona – Bayern ose Manchester City – Juventus ose PSG – Real Madrid. Sipas rregullave nuk mund të takohen dy skuadra që kanë qenë së bashku në grup, dhe as të një shteti. Dhe, bartësi është nikoqir në ndeshjen e kthimit. Ndeshjet e para luhen me 13, 14, 20 dhe 21 shkurt, ato të kthimit me 6, 7, 13 dhe 14 mars 2018. Prej çerekfinaleve e tutje nuk ka më bartës ose short të dirigjuar, mundet secili me secilin të përballet. /lajm

To Top