Ferrari ka dominuar plotësisht provat zyrtare të Çmimit të Madh të Italisë. Raikonen dhe Vetel do të nisen nga vija e parë ditën e nesërme.

formulka-750x430

Raikonen është renditur përpara shokut të tij të skuadrës Sebastian Vetel. Në vijën e dytë do të jenë dy makinat Mercedes, Me Hamilton në vendin e tretë dhe Valteri Botas të katërtin. Më poshtë renditja zyrtare e provave zyrtare në pistën e Monzës.