Pas Stolltenberg edhe Merkel injoron Ali Ahmetin,a po bie dhe pjesa tjetër e regjimit?

Vizita e Sekretarit Gjeneral të NATO-s në fillim të fushatës për Referendumin kur qytetarët duhet të deklarohen nëse janë për tju bashkangjitur Aleancës së NATO-s,nxjerrë në pahë një momentë të ri.

Sot dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka takuar vetëm Kryeministrin Zaev dhe Mickovskin e VMRO duke injoruar Ali Ahmetin.

Injorimi i Kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti me gjuhë diolomatike është një porosi shum e fuqishme se po fillon izolimi i Ahmetit nga ndërkombtarët dhe kjo është një shenjë e mirë për shqiptarët,shpresat janë të mëdha që edhe shqiptarët definitivisht do të lirohen nga mbetjet e regjimit.
Një gjë të këtillë vazhdimisht e ka kërkuar edhe Kryetari i Aleancës Ziadin Sela i cili disa herë në prononcime publike ka thënë se shqiptarët ende nuk janë liruar nga regjimi Gruevski-Ahmeti.

Loading...