Flet Morata pas debutimit me gol në Premierligë (Foto/Video)

Morata ka debutuar me gol në Premierligë, por nuk arriti të shpëtojë Chelsean nga humbja, pasi “Blutë e Londrës” u mposhtën 3:2 nga Burnley.

Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin e ri pasi është mposhtur 3:2 nga Burnley midis stadiumit “Stamford Bridge”, shkruan Gazeta Express.

Në këtë ndeshje debutoi i transferuari nga Real Madridi, Alvaro Morata. Ai shënoi golin e parë për “Blutë e Londrës” para se Luiz të shënojë atë të dytë, por të pamjaftueshëm për të shpëtuar  Chelsean e Contes.

Morata i dëshpëruar me humbjen në sfidën e parë, ka qetësuar tifozët, duke thënë se “ky është vetëm fillimi”.

“Ndeshja nuk shkoi ashti siç prisnim, po ky është vetëm fillimi”, ka shkruar spanjolli në “Twitter”. /Gazeta Express/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
Loading...