Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviç është një nga mbështetëset e zjarrta të kombëtares kroate e cila tashmë ka arritur kulifikimin historik për në finale e Kupës së Botës.

Por një veprim i saj i fundit duket se do të shkaktojë irritim në Kroaci.

Kitaroviç është shfaqur në foto me tenistin serb Novak Djokovic të cilin e ka uajtur burrë dhe atlet të madh, madje ajo i ka uruar atij edhe suksese për ndeshjen me tenistin spanjoll Rafael Nadal.

Image

Megjithatë ky postim i presidentes kroate me siguri se është si përgjigje ndaj deklaratës së Djokovic i cili tha dy ditë më parë se është tifoz i Kroacisë në Botëror.

Loading...