Sport

Fund me lotë për Boltin (VIDEO)

8073A01CDD8D9E4ABD0BD4402F8573CD

Usain Bolt ka dështuar në garën 400 metra duke e përfunduar karrierën në mënyrën më të keqe.

Botërori i Atletikes që po mbahet në Londër ishte i fundit për Boltin.

Gara e fundit ishte ajo në 4×100, por garuesi nga Xhamajka u lëndua, duke mos mundur ta përfundojë atë, ku në fund të artën e fitoi Britania e Madhe.

Kështu, Bolt i ka dhënë fund karrierës pa medalje. /Express/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
To Top