VIDEO/FUN

Gara mes veturës dhe aeroplanit për akrobacione (Video)

Gara-mes-makinës-dhe-aeroplanit-akrobatik-foto-780x439

Kohëve të fundit, prodhuesit e makinave kanë bërë reklama duke i vënë modelet më të mira në garën e shpejtësisë me aeroplan.

Lamborghini Aventador S është në mesin e këtyre veturave, që ka bërë një garë të tillë, por kësaj radhe kemi një krahasim më ndryshe.

Morgan Aero 8 i rinovuar dhe me motor që prodhon 367 kuajfuqi, është përballur me aeroplanin akrobatik Pitts S2S, që ka më shumë se 300 kuajfuqi.

Në këtë rast, nuk është dashur të tregohet se cila arrin më shpejtë te caku, por të shihen së bashku dy makineri që lëvizin në ambiente të ndryshme.

To Top