Maqedoni

Gazetari shqiptar nga Maqedonia: Nëse e doni aq shumë flamurin e Kosovës, hiqne flamurin serb në Graçanicë!

fl

Heqja e flamurit kombëtar në Prishtinë, ka revoltuar edhe shqiptarët jashtë Kosovës. Me një koment thumbues ka reaguar gazetari nga Maqedonia Arben Zeqiri, duke ngritur dilemën se pse nuk hiqet  flamuri serb në Graçanicë, por vetëm flamuri shqiptar në Prishtinë.

“Kosovë dëshmoje Pavarësinë dhe jo servilitetin. Meqë e dashke flamurin shtetëror hiqe edhe atë serb ne Graçanice.

P.S.: Flamuri kombëtar shqiptar hiqet zvarre nga sheshi i Prishtinës. 6km me tej ne Graçanice askush s’guxon ta prek flamurin serb”, ka shkruar Zeqiri.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top