Këngëtari maqedonas, Vllatko Ilievski (33) është gjetur i vdekur në automobilin e tij “Tojota” mbrëmë rreth orës 23 në rrugën “Brigada e tretë maqedonase”, informon MPB-ja.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer Prokurori publik dhe ekipi hetues i SPB-Shkup, ndërsa me urdhër të Prokurorit publik, trupi i të ndjerit është dërguar në autopsi.

Nga MPB kumtojnë se nuk ka infromata për shkaqet e vdekjes së Ilievskit.

Image result for Vlatko Ilievski

Loading...