Kronikë

Gjendet i vdekur një 26-vjeçar në objektin e braktisur të spitalit në Prilep

26

Në ish-objektin e repartit për infektim të spitalit në Prilep, dje është gjetur një trup i pajetë, njoftoi MPB-ja maqedonase.

Vdekja është konstatuar nga ana e mjekut, ndërkaq hetim në vend të ngjarjes ka kryer prokurori publik dhe ekipi i policisë së Prilepit. Ku konstatohet se bëhet fjalë për personin P.M (26) nga Prilepi.

Me urdhër të prokurorit trupit do t’i bëhet obduksion, transmeton portalb.mk.

To Top