Maqedonia do ta mbajë (nuk e humb) akoma rekomandimin për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), por kjo kushtëzohet me zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinos dhe përparimin e reformave urgjente, ka deklaruar eurokomisari për Zgjerim i BE-së Johanes Hahn, njofton TV NOVA, transmeton gazeta “Lajm”.

Eurodiplomati austriak Johanes Han duke fol për skandalin e “bombave”, ka thënë se u tregua se në Maqedoni ka korrupsion dhe se ka përzierje të politikës në institucione, gjë që i bënë shumë dëm sistemit plitik./Lajm

Loading...