Hasani:E nisëm sezonin ashtu sic dëshironim

Shkëndija e mundi Vardarin me rezultat 2-0 në stadiumin e qytetit në Tetovë, në kuadrin e javës së parë të Ligës së parë. Kapiteni Ferhan Hasani është shprehur i kënaqur nga loja dhe fitorja e madhe ndaj rivalit për titull.
“E filluam shumë mirë ndeshjen. Duelin kundër Milanit e lamë anash, dhe ishim të koncentruar në takimin ndaj Vardarit. Kemi startuar në sezonin e ri ashtu sic dëshiruam, me fitore. E patëm ndeshjen nën kontrollë dhe me meritë ftiuam tre pikë”, tha Hasani pas ndeshjes.

Tetovarët të enjten luajnë në San Siro  kundër Milanit, kurse në javën e dytë të kampionatit udhëtojnë në Cair në takimin ndaj Shkupit./lajm

Loading...