LifeStyle

Horoskopi, 9 janar 2017

ho

Dashi – Mjedisi yjor do favorizoje një jete ne çift harmonike dhe mjaft te bukur sot. do bashkëpunoni mjaft me partnerin dhe do thurni plane për te ardhmen. Edhe ata qe janë larguar paksa nga njeri tjetri do ndihen me afër. Beqaret nuk do fillojnë lidhje serioze por flirtimet nuk do mungojnë. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë shmangni dhëniet e huave.

Demi – Për ato çifte qe kane kohe se bashku kjo dite do jete e mbushur me emocione. Do ndiheni me fat qe keni pranë njeri-tjetrin. Beqaret duhet te përgatiten për dashuri me shikim te pare. Me ne fund zemra juaj do rrahe fort dhe do ndihet e plotësuar. Fale pozicionimit te keq te Hënës ne planin financiar, duhet te bëni kujdes me shpenzimet sepse do ngeleni pa asnjë lek.

Binjakët – Ata qe janë ne çift do përballen me shume te papritura sot ne jetën ne çift. Partneri do iu përgatisë surpriza te njëpasnjëshme dhe emocionet do jene te mëdha. Klima yjore për beqaret pritet te jete e mire. Nuk do mungojnë as mundësitë për takime vendimtare. Ne planin financiar duhet te bëni përpjekje per ta menaxhuar me më kujdes buxhetin. Po deshët ju do ia arrini qëllimit.

Gaforrja – Gjate kësaj dite do mbizotëroje qetësia ne jetën tuaj ne çift. Kjo nuk do te thotë qe lidhja juaj nuk do shkoje mire, përkundrazi. Beqareve do iu buzëqeshe fati. Me ne fund ata do takojnë personin qe aq shume kane pritur. Mos e lëshoni nga duart për asnjë moment. Sektori i financave do jete me i mire sesa ju mendonit. Do keni mundësi te bëni edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Luani – Plutoni nuk do ndikoje shume pozitivisht sot ne jeten tuaj ne cift dhe nga momenti ne moment mund te lindin mosmarreveshje te medha me partnerin. Kujdes! Beqaret nuk duhet te ndalen se kerkuari dashurine sepse vetem keshtu do mund ta gjejne. Me financat do keni disa veshtiresi te vogla por qe do i kaloni ato sa hap e mbyll syte. Tregohuni te arsyeshem kur te shpenzoni.

Virgjëresha – Nga Venusi do varet sot e ardhmja e jetes suaj ne cift. Nese bashkepunoni gjithmone me partnerin atehere nuk do keni probleme, por nese debatoni per gjene me te vogel dita e sotme do jete delikate. Beqaret do kene disa pengesa per ta bere per vete personin qe iu pelqen. Ne sektorin financiar duhet te tregoheni largpames. Po menduar vetem oer momentin do keni probleme me vone.

Peshorja – Tregohuni me te hapur sot ne jeten tuaj ne cift sot dhe do e shihni qe marredhenia me partnerin do permiresohet ndjeshem. Pranoni edhe mendimet e tjetrit, mos kembengulni vetem per idete tuaja. Beqaret do kene mundesi per disa takime, por do perzgjedhin. Financat do jene te mira dhe mjaft te favorshme per te kryer transaksione te rendesishme. Shfrytezojeni diten.

Akrepi – Ata qe jane ne nje lidhje nuk do kene arsye perse te qahen sot. Partneri do beje cmos qe t’ua plotesoje te gjitha deshirat ne menyre qe iu te ndiheni sa me mire. Beqaret duhet te pergatiten per mberritjen e princit te kalter. emocionet do jene te medha. Ne planin financiar do keni fat. Nese vazhdoni ne kete rruge do e permiresoni shume shpejt buxhetin.

Shigjetari – Perspektivat per jeten tuaj ne cift priten te jene te mira sot. Me ne fund do vije harmonia dhe do ndiheni me mire. Shmangni sa te mundni konfliktet. Beqaret do kene nje dite me te favorshme. Takimet do jene te shumta dhe mjaft interesante. Perfitoni! Dielli dhe Venusi do iu ndihmojne te gjeni zgjidhje per ta ekuilibruar buxhetin. Me ne fund do ia dilni mbane me sukses.

Bricjapi – Pozicionimi i keq i planeteve mund te sjelle debate te medha sot ne jeten tuaj ne cift. Disa mund te marrin edhe vendime radikale te cilat do ua ndryshojne njehere e pergjithone te ardhmen. Beqaret nuk do kene komplekse sot dhe do kene takime interesante. Edhe te ardhuart do fillojne te permiresohen pak nga pak. Ruajeni sa me gjate ekuilibrin qe do vendoset.

Ujori – Ato cifte qe kane kaluar nje periudhe jo te mire dhe te mbushur me debate, do filloje ta permiresojne situaten. Dozat e komunuikimit dhe bashkepunimit do shtohen. Nese jeni beqare mos enderroni dashurine e madhe sepse ajo nuk do te vije as sot. Beni durim qe te mos zhgenjeheni. Ne planin financiar do filloje nje periudhe jo shume e lehte. Kujdes!

Peshqit – Urani do influencoje sot ne jeten tuaj ne cift dhe do iu nxite te flisni me hapur me partnerin tuaj. Do sqaroni edhe disa gjera qe iu kishin ngelur pezull kohe me pare. Beqaret do kene nje dite normale dhe pa takime te rendesishme. Jetojeni jeten si t’iu vije. Me financat duhet te tregoheni shume te matur. Shmangni shpenzimet e medha qe te shmangni keshtu edhe surprizat e pakendshme.

To Top