Kryetari i bashkisë së Mont-de-Marsan në Francë katër muaj më parë e kishste quajtur të pamundur eleminimin e skuadrës së PSG nga gara e Champions Lague.
Për këtë arsye Charles Dayot kishte vënë një bast shumë të çuditshëm, në qoftë se PSG do të eleminohej do të hante një mi.
Dhe siç të gjithë e dinë skuadra franceze u skualifikua nga Barcelona duke u rrahur me rezultatin 6 me 1.
Tani që kanë kaluar rreth katër muaj nga kjo ngjarje, kryetari i bashkisë vendosi të mbaj fjalën e dhënë. Ditën e diel më 23 korrik ai u ul në një tavolinë përballë shumë kamerave për të konsumuar vaktin e tij, i cili ishte një mi. “Ka shijen si të një lepuri”, komentoi Dayot pasi konsumoi brejtësin.

Loading...