Ilaçi i prezantuar në këtë artikull është i njohur, pasi qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera.Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 kokrra hudhra, një gotë ujë.Hapi i parë që duhet të bëni, është t’i pastroni dhe t’i qëroni kokrrat e hudhrës dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Loading...