Tre makina policore, një furgon dhe dhjetëra policë sot pasdite kanë intervenuar në lagjen turke në Strumicë.

Sipas informacioneve të para, në hyrje të lagjes ka pasur përleshje fizike mes dy familjeve, ku janë përdorur edhe mjete të forta, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas dëshmitarëve, deri tek përleshja ka ardhur pas diskutimit për një vend për shitje, ndërsa disa të tjerë thonë se ka pasur keqkuptime rreth pagesës në një shitore.

Policia ka kryer hetime në vendin e ngjarjes, ndërsa rruga “Betovenova” është bllokuar nga makinat policore.

Nga policia kanë konfirmuar rastin, ndërsa informacione tjera kanë paralajmëruar më vonë./Telegrafi/

Loading...