Soccer Football - Champions League Quarter Final First Leg - Juventus vs Real Madrid - Allianz Stadium, Turin, Italy - April 3, 2018 Real Madrid's Cristiano Ronaldo scores their second goal REUTERS/Alberto Lingria

Tifozët në shkallët e stadiumit dhe jo vetëm, ekzaltohen kur lojtarët e skuadrave të tyre shënojnë gol, por ndonëse tingëllon e pazakontë, ndodh edhe që një tifozëri të festojë golin që ekipi i tyre ka pësuar.

Kjo ka ndodhur me tifozët e Juventusit, që duartrokitën gjatë atë roveshiatë spektakolare të Cristiano Ronaldos, që atëherë luante për Realin e Madridit dhe dërgoi topin në rrjetën e Buffon.

Tashmë fansat bardhezi festojnë sërish me atë gol, pasi në një votim të UEFA-s, është shpallur edhe si goli më i bukur i sezonit që sapo lamë pas, duke marrë rreth 200 mijë, nga 342 mijë vota në total, ndërsa në vendin e dytë është renditur goli Payet në sfidën Marseille-Leipzig.

Aktualisht Ronaldo mbron ngjyrat bardhezi të Juventusit dhe fansat e klubit italian kanë të drejtë të krenohen me faktin që golin më të bukur të vitit e ka shënuar CR7, ndonëse në portën e tyre.

Loading...