Deri në fund të javës në Maqedoni moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut, sidomos në orët e pasdites.

Gjatë ditës së nesërme do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, të shoqëruara me stuhi dhe bubullima.

Të mërkurën dhe të enjten moti do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa pasdite do të ketë reshje të shiut dhe bubullima.

Prej të shtunën pritet ndryshimi i motit, ku do të fryjë erë veriore e cila do të shkaktojë rënie të temperaturave.

Loading...