Mediat serbe vazhdimisht kanë raportuar në lidhje me ngjarjet e sotme në Kosovë. Ato kanë përcjellë edhe manifestimin e tri partive opozitare të mbajtur në sheshin “Zahir Pajaziti”.‘Tanjug’mban titull ‘Arrestohet Kurti dhe 87 persona të tjerë” ‘Kurir’ shkruan me titull: “Arrestohet Kurti në selinë e VV-së së bashku me 40 aktivist”. Këto media kanë raportuar se opozita po kundërshton marrëveshjet e Brukselit atë Asociacionit të komunave serbe dhe demarkacionin.Ato gjithashtu kanë raportuar se Kurti u mbrojt nga dhjetëra aktivistë derisa po ndërhynte policia e Kosovës./ZËRI

 

Loading...