Shkëndija në rrethin e dytë të Ligës së kampionëve do të përballet me Sheriff Tiraspol nga Moldavia, dhe nëse e kalon, atëherë do të ndeshet me kundërshtarë edhe me të fuqishëm.

Në mesin e kundërshtarëve potencial janë:Salzburg, si dhe fituesit e ndeshjeve: Ludogoretz-Videoton, Celtic-Rosenborg, Legia-Spartak Trnava, Kukësi-Qarabagh dhe Astana-Mitjiland.

Shorti për javën e tretë eliminatore është me 23 korrik./lajm

Loading...