Sot është dita e tretë e fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat do të mbahen më 11 dhjetor të këtij viti, njofton Portalb.mk. Fushata zgjedhore do të mbahet deri më 9 dhjetor të këtij viti. Më poshtë mund ta shihni programin e partive politike të cilët e kanë paralajmëruar për sot:

  • Bartësi i listës së njësisë së parë zgjedhore nga radhët e BDI-së, Artan Grubi, do të mbajë konferencë për shtyp në Shkup (11:00)
  • PDSH do të mbajë miting në fshatin Çellopek (18:30)
  • Aleanca për Shqiptarët do të mbajë miting në Saraj (19:00)
  • VMRO-DPMNE do të mbajë mitingje në Negotinë (17:30) dhe në Kavadar (20:00)
  • LSDM do të mbajë mitingje në Demir Hisar (17:30) dhe Kërçovë (19:00)
  • Koalicioni për ndryshim dhe drejtësi do të ketë takim me qytetarët e Kavadarit (14:30) dhe Negotiës (18:00)