Me rastin e fundit të vitit, për tifozët shqiptarë të Bajernit të Mynihut, ka ardhur një urim special, nga vetë klubi gjerman. Në faqen zyrtare në Facebook, bavarezët kanë postuar një foto të skuadrës me mbishkrimin “Falemnderit”, dhe më tej shkruajnë, “Të dashur tifozë të FC Bajern në Shqipëri,  shumë faleminderit për mbështetjen tuaj gjatë vitit 2017!”

bajern mynih

Gjithashtu, urimin e tyre për tifozët shqiptarë, bavarezët e shoqërojnë edhe me flamurin Kombëtar Shqiptar, krahas logos së Bajernit të Mynihut.

bajerni shqip

Loading...