Shaqiri, Shaqiri, mozhe  sa tvoje domaqi media srpske, Shaqiri, ishte lutja e gazetarit serb te “Kuririt”! Një lutje e madhe, por ylli nga Republika e Kosovës, Xherdan Shaqiri, lojtar i ndeshjes në fanellën e Liverpoolit, injoroi serbët dhe shihet edhe se si i shikon. Shaqiri me qetësi e sportivitet edhe shkon të mediat angleze. Kjo ishte një goditje fatale për mediat serbe sepse ylli i Kosovës nuk i bëri hesap dhe as që deshi të dëgjon për ta. Shaqiri asistoi në golin e dytë kur shënoi Salah dhe për fitoren e madhe me rezultat 4:0 në Champions League. Gazetari i ‘Kurir’ e pyeti në gjuhën serbe dhe reagimi i shtetasit zviceran është për të qeshur…”, shkruan “Kurir”.

Loading...