Atifetejahjaga

Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova nuk guxon ta vonojë procesin e themelimit të Gjykatës Speciale dhe se ajo duhet të krijohet sa më parë.

E para e vendit këto komente i bëri pas takimit që pati sot në Prishtinë me ministren e Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar dhe Përfaqësuese Speciale e kryeministrit për Parandalimin e Dhunës Seksuale në Konflikt, Baroneshën Joyce Anelay, njofton Klan Kosova.

Loading...