Juventus do të bëjë ndryshime në formacion ndaj Lazios.
Paulo Dybala do të jetë rezervist te Juventus për ndeshjen ndaj Lazios në xhiron e dytë në Serie A.

Trajneri Massimiliano Allegri ka vendosur të mos e inkuadrojë sulmuesin argjentinas nga minuta e parë për ballafaqimin e parë të sezonit në Allianz Stadium.

Partner i sulmit për Cristiano Ronaldon do të jetë Mario Mandzukic dhe jo Dybala, shkruan e përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport”, përcjell “lajmi.net”.

Dybala nuk pati paraqitje pozitive në fitoren e vështirë 3:2 ndaj Chievos në xhiron e parë në Serie A. /Lajmi.net/