Maqedoni

“Katimerini”: çështja maqedonase është larg diplomacisë

44366FC4-A2B1-48A2-8D59-4BFDFF704C03_cx0_cy8_cw0_w1023_r1_s-480x270

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale dhe konfrontuese me të cilën karakterizohet debati politik, sinjalet nuk janë të mira” shkruan media elektronike greke, “Katimerini” gjatë analizës për çështjen e emrit në Maqedoni ndërmjet Athinës dhe Shkupit, njofton Portalb.mk.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top