Kënaqej në diskotekat gjermane duke paguar me 50 euro false, dënohet shqiptari

Për shkak të falsifikimit të parave një shqiptar (25) është dënuar me 2.5 vjet burg, shkruan
mittelbayerische.de
25 vjeçari u shpall i fajshëm për falsifikimin e disahershëm të monedhës 50 eurëshe dhe i ka
përdorur në Regensburger Altstadt për të blerë pije, ku si këmbim ka marrë paratë origjinale.
Por kjo nuk rezultoi suksesshëm në diskotekën “Sudclub” am Domplatz ku kamarieri e zbuloi paranë e
falsifikuar, i cili menjëherë njoftoi sigurimin.
Përkundër tentativës për t’u larguar, shqiptari bie në duart e policisë, të cilët i sekuestruan 14
bankënota të falsifikuara, përcjell albinfo.ch.
Shoku i tij (23), i cili jeton dhe punon në Regensburg, është dënuar me kusht – në mungesë të
provave

Loading...