Barcelona Ethnic Band dhe solistja e këtij grupi, Estella Broto, në mënyrë maestrale kanë interpretuar këngën popullore shqiptare “Ano mori nuse” (të cilën ajo e këndon “Ani more nuse”). Ky interpretim veçmë është bë hit në internet, kurse shumë prej atyre që e kanë dëgjuar vlerësojnë se e këndojnë shumë më mirë se shqiptarë, transmeton Gazeta Lajm.
Nuk kanë munguar edhe komente thumbuese, ku thuhet se kjo këngë u ëhstë kushtuar tifozëve të Reali Madridit, duke pasur parasysh rivalitetin e madhe me Barcelonën.