Maqedoni

Kështu duket liqeni i Ohrit, i ngrirë (Video)

Maqedonia është kapluar nga i ftohti që është rekord për dekadën e fundit.

Përveç temperaturave të ulëta dhe motit të ftohtë, Maqedonia është përballur edhe me ngrica dhe akullnaja.

Telegrafi Maqedoni më herët njoftoi për ngrirjen e brekut të liqenit të Dojranit.

Në një video e bërë nga ekipet për shpëtim në Liqenin e Ohrit shihet se si akulli ka mbuluar këtë liqen që ka ndodhur vetëm disa herë në 100 vitet e fundi

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top