Është duke u mbajtur nata e parë e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”

Në krah të Ardit Gjebreas këtë vit po prezanton Klaudia Pepa një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare si dhe Bora Zemani moderatore e njohur.

Tashmë kanë filluar performacat e këngëtarëve të njohur si dhe artistëve të rinj që po marrin pjesë, shkruan rtv21.tv

Artistët kanë rrëmbyer vëmendjen edhe me paraqitjet e tyre të veçanta dhe glamuroze.

Më poshtë do të shihni se si po duket disa prej artistëve.

Artiola Toska dhe Bruno

Era Rusi

Ardit Çuni dhe Danjela Toçi

Kanita

Kastro Zizo

Ndryshe, nesër do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike”, teksa të shtunën do të jetë finalja e madhe. Në këto çaste “Këngën Magjike” po trsnsmetohet  në TV21 Maqedoni, ndërsa në ora 00:05 do të jepet repriza në kanalin zyrtal RTV21. /21Media

Loading...