Joshua Kimich, lojtari shpresëdhënës i Bayern Munich është shpallur futbollist më i mirë për vitin 2017 në Gjermani.

Ai ka vetëm 22 vjet. Kimich ka fituar mbi 20.000 vota (43%) dhe pas tij ka lënë yllin e PSG-së, Julian Draxler me 38 % për qind, dhe në vend të tretë portieri i Barcelonës, Mark Andre Ter-Stegen. Në votime kanë marrë pjesë mbi 50.000 fansa të futbollit gjerman./lajm

Loading...