Real Madridi është klub me 12 trofe rekorde në Ligën e kampionëve dhe 33 tituj rekord në La Liga. Suksesi më i madh i Leganesit në historinë e tij 90 vjeçare është se ky është sezoni i dytë në Ligën spanjolle. Krejt kjo është vetëm për të parë festën e tyre pas eliminimit të Real Madridit nga kupa çerekfinalja e kupës së mbretit./lajm

Loading...