Maqedoni

Komandant Hoxha: Një grup i armatosur prej 80 personave gjindet në një vendbanim shqiptar në Maqedoni

hoxha

Xhezair Shaqiri i njohur si Komandan Hoxha prej luftës së 2001, në profilin e tij në facebook ka shkruar se me të komunikojn disa të persona që thonë së janë të armatosur dhe se gjendet në një vendbanim shqiptar në Maqedoni, raporton portali “tetova1”.

Komandant Hoxha ka një apel për të gjithë: Nese dikush ka info ku ndodhen keta djem ju thuani te largohen nga ai vend dhe lete kthehen tek familjet e tyre sepse dikush i ka derguar aty mish per top jo per patriotizem.
Ja postimi i plotë i Komandant Hoxhës:
Jan disa djem qe me shkruajn diteve te fundit ne fb dhe viber dhe thon
Komandant vetem ti te besojm na jep mendime apo na ndihmo .jemi disa djem qe dojm te hakmeremi kunder tradhetis ndaj Shqiptareve te mk
Keta persona disa jan me profile dhe foto te verteta e disa me profile te rem por simbas shkrimeve te tyre verehet patriotizem dhe sinqeritet
Mes tjerave me kan then se jan dikundi ne vendbanimet shqiptare te armatost dhe presin te veprojn
Dje mora nje info se policia mk ka info ser nje grupacion te armatosur prej 80 personave gjinden menje vendbanim shqiptar ne mk
Nese dikush ka info ku ndodhen keta djem ju thuani te largohen nga ai vend dhe lete kthehen tek familjet e tyre sepse dikush i ka derguar aty mish per top jo per patriotizem.
Boll me kesi lojna te flliqura ju te cilet i dergoni te kasapi keta djem te rinj ore hora te lekut.
Nuk dergohen ne goj te ujkut djemt me nje kallash dhe xhepa te mbushur me plumba
Un nuk futem ne kto lojna te pista antikombetare
Ju djema te cilet ju kan mashtruar largohuni nga ati ku jeni se dotju gjen tradhetija
Shpresoj te jen info te gabuara pasiqe nuk kemi mundesi ti verifikojm infot qe me vij dhe shkrimi im te jet i kot por nese ndodh ndoj skenar ma frik i stilit Lagjeja e trimave prap sherbimet dojn te derdhin xhak te fresket shqiptar ne mk.

To Top