Xhezair Shaqiri

Regjimi vmro-Pdsh-bdi per me shum se nje decenije nenqmoi gjdo qytetar perveq Tanushes
2007 poja perkujtoj sulmi i par nga ki regjim ju be Tanushes kur nuk paten sukses te futen mbi 600 polic zMinistri Rafet Elmazi dha doreheqje jo pse policia sulmoi shqiptaret por pse nuk pat sukses te futet ne Tanush
Mendu thaqi nuk ja pranoi doreheqjen dhe mbas 2 javesh Rafeti sulmoi Brodecin e shitur nga ju e vrau disa djem shqiptar ku Rafeti deklaroi se aksoni me sukses perfundoi
Ju shitesit as zerin nuk e ngritet per gjakun e derdhun te djemve shqiptar
Tanusha pati edhe 3 sulme tjera e ju asqe jeni shqetsuar se pse po vrien shqiptar nga shefat tuaj te cilet i ushqenit me vota
Tani ju dilbera prap me votat tuaja forconi te keqen ton dhe jua mer mendja se te dij ti renditish disa fjali kritikuese ndaj trimeris esht patriotizem dhe menquri
Regjimi hiku un dhe shoket e mij nuk e votuam si ju asnje parti por dashti i Madhi Allah te tjere te na lusin te zbresim ne qytet
Te jeni te sigurt se edhe sod policia vetem ne afersi prej 1 kilometre afrohet Tanushes e jo te futet ne fshat
Menquri esht te krijosh histori dhe vepra jo te thuresh fjali me kritika boshe pa i bazuar me deshmi
Kur nuk ja dini rendin trimris dhe burnis heshtni se ju diktojn tjeret se jeni dilbera o Rami Mislimi.

Paraprakisht, Rami Mislimi kishte akuzuar ne FB , komandant Hoxhen se ka shitur Tanushen per nje vend pune ne qeveri. Ja statusi i tij i plote: E shita “Tetovën si Hoxha Tanushën, lirë e mirë…
Ma bani Hallall se ma “patriot” se ta shesësh vendin tënd nuk ka…
PS: Prej të hënës jam aty te dera do e shoh çdo ditë Zaevin, Hoxha një herë në muajt do e shohe :)”

Loading...