Maqedoni

Konstituohet këshilli i komunës së Likovës, nën flamurin kuq e zi (Foto)

kkl

 

Dy javë pas zgjedhjes së kryetarit të ri të komunës, Erkan Arifi, sot është konstituuar edhe Këshilli i Komunës së Likovës. Konstituimi solemn është bë në atmosferë solemne, pranë flamurit të komunës dhe flamurit kuq e zi.

Në këshillin e komunës së Likovës BDI ka 9 këshilltarë, Lëvizja Besa 4, Aleanca për Shqiptarët 3, PDSH 2, shkruan Gazeta Lajm. Këshilli komunal i Likovës është këshilli i vetëm në Maqedoni ku edhe Partia për Prosperitet Demokratik ka një këshilltar.

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Image may contain: 6 people, indoor

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top