Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu shënuan dy golat ë përfaqësueses më të re europiane në minutat 50 dhe 55, por fitorja mund të kishte rezultuar edhe më e thellë nëse do të shfrytëzoheshin më mirë rastet e krijuara.

Festë e merituar në stadiumin “Fadil Vokrri”, që ishte mbushur plot e përplot.

Në Grupin 1 të Ligës D Andorra barazoi 1-1 me Kazakistanin.