Kosovë-Shqipëri

Kosovë 1998: “Shqiptarit i humb durimi, del i vret policët serbë” (VIDEO)

auto_ssss1510082968

Makina e policisë serbe e quajtur Zastava 101, ishte makina më e urryer nga shqiptarët e Kosovës, gjatë okupimit serb.

Një polic serb ishte vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë. Sulmuesi ishte nga Mitrovica, pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton fmimages. Një makinë policie ishe sulmuar  në pritë në qendër të Mitrovicës, në vitin 1998.

To Top